fbpx

DARYA LIUTKEVICH

Gymnázium Kukučínova Poprad
Narodila som sa v Bielorusku, ale mojim domovom je Slovensko. Som predsedníčkou školského parlamentu. Tak isto som členom mládežníckeho parlamentu mesta Poprad. Napĺňa ma práca v kolektíve, rada pomáham organizovať rôzne aktivity a podujatia. Taktiež rada pracujem s deťmi. Medzi moje koníčky patrí hlavne šport a hudba. Keďže mám rada tímové aktivity, mojim najobľúbenejším športom je volejbal. Práca v SP PSK je možnosť reprezentovať záujmy mladých ľudí, podieľať sa na pozitívnych zmenách, nadobudnúť nové skúsenosti, zručnosti a spoznať nových ľudí s ktorými môžem spolupracovať na projektoch a tvoriť super tím. A preto som tu!

RÓBERT MÉSZÁROS

Stredná priemyselná škola stavebná Prešov
Venujem hudbe, folklóru a výtvarnému umeniu, vo svojom voľnom čase rád čítam knihy a počúvam hudbu. Aktívne sa zapájam do života na škole, som predsedom Školského parlamentu, s ktorým organizujeme množstvo zaujímavých akcií. Som kreatívny, čo využívam pri organizovaní rôznych podujatí. Rád mením veci k lepšiemu, preto som neváhal možnosť stať sa členom SP PSK aj po druhýkrát. Potešilo by ma, keby som mohol pomáhať zlepšovať život žiakom SŠ v našom kraji. Som tiež komunikatívny, preto ma láka spoznávať nových ľudí, stretnúť sa s inými názormi, vzájomne sa konfrontovať a získavať nové pohľady na riešenie problémov. Rád doťahujem veci do konca a teší ma, keď sa to podarí. Moje motto je: „Work hard at work worth doing.“

DANIELA LEŠKOVÁ

Gymnázium Leonarda Stöckela Bardejov
K mojím záľubám patrí šport. Tenis, ktorému sa venujem už 8 rokov alebo lyžovanie, atletika, či kitesurfing. Okrem školy a športu sa taktiež zaujímam o verejné dianie, snažím sa motivovať mladých ľudí k spolupráci s mestom a mládežníckymi organizáciami. Od septembra som aktívnou členkou nášho školského parlamentu, Mladých filantropov, Aliancie stredoškolákov, Koordinátorkou prešovského kraja, zapojila som sa do Dofe, hlásim sa do Mládežníckeho parlamentu a po novom som aj členkou PS SPK. Zúčastňujem sa rôznych školení a konferencií, ktoré mi pomáhajú pri neformálnom vzdelávaní, pretože mi záleží na osobnostnom rozvoji a chcem byť prínosom pre spoločnosť, v ktorej žijem.

ALICA BORSUKOVÁ

Strednej zdravotníckej škole sv. Bazila Veľkého Prešov
Som členkou ŠP na našej škole necelý rok. Rada pomáham pri organizácii rôznych akcii na našej škole. Mojou najväčšou záľubou vo voľnom čase je určite šport. Najviac sa však venujem florbalu, ale určite sa mu chcem venovať aj profesionálne. Rada chodievam vonku s kamarátmi, sledujem seriály, čítam knihu. A k tomu som veľmi akčný človek, ktorý sa vždy snaží vyčariť úsmev na tvary ľudom okolo seba.

ANDREA HNATKOVÁ

Gymnázium Leonarda Stöckela Bardejov
Voľný čas rada trávim s rodinou alebo priateľmi. Taktiež rada čítam alebo kreslím. Mám rada hudbu a venujem sa hraniu na gitare. Keď je toho na mňa veľa prechádzka v prírode mi dodá energiu. Rada spoznávam nových ľudí. Som úprimná a empatická. Pomáhať druhým ma napĺňa. Som kreatívna, a preto ma baví organizovať rôzne akcie. Mám rada zvieratá predovšetkým psy. S mojou sestrou dvojičkou chodievame venčiť psov do útulkov. Do SP PSK som sa prihlásila preto, aby dobré nápady žiakov nezanikli, ale boli vypočuté. Riadim sa tým, že každý problém má riešenie, len je potrebné ho nájsť.

ADELA POTOCKÁ

Stredná odborná škola pedagogická Prešov
Vo voľnom čase rada tancujem a spievam vo folklórom súbore Sabiník, hrám na gitare, športujem a som animátorkou v Saleziánskom stredisku v Sabinove. Okrem toho som sa tento rok zapojila do Dofe, kde sa snažím dosiahnuť bronzovú úroveň. Do SP PSK som sa rozhodla ísť, pretože rada skúšam nové veci, spoznávam nových ľudí a chcela by som riešiť problémy, ktoré trápia študentov a tak zlepšiť život v školách k lepšiemu.

PETER ERNST

Súkromné gymnázium DSA Sabinov
Som predsedom triedy a taktiež aj členom školského parlamentu a školskej rady. Na regionálnej úrovni som bol zvolený za člena SP PSK. V rámci celoslovenského merítka som okrem iného členom celoslovenského parlamentu detí a mládeže, kde zastávam funkciu podpredsedu za Prešovský samosprávny kraj, či aktívnym členom stredoškolskej rady stredných škôl(SRSŠ), kde zastupujem záujmy stredoškolákov a mládeže naprieč celým Slovenskom voči rôznym spektrám sudcov, úradníkov až voči členom parlamentu, vlády, či najvyšším predstaviteľom tejto krajiny. Dlhoročne som sa angažoval v slovenskom skautingu, mám blízko k saleziánom a som nápomocný v Sabinovskom dekanate. Vo svojom voľnom čase sa rád vzdelávam, trávim čas s rodinou a priateľmi, či v prírode. Medzi moje záľuby patrí čítanie, politika, či športy ako plávanie,byciklovanie,šach,futbal, a cvičenie. Do SP PSK som sa prihlásil preto aby som mohol prispieť svojimi skúsenosťami z iných organizácií a snahou veci zveľaďovať, spríjemňovať a zlepšovať. Pevne verím, že konštruktívno-efektivnym prístupom sa nám podarí dosiahnuť pozitívne výsledky.

SOPHIA BODNAR

Anglické bilingválne gymnázium Poprad
Už od útleho detstva som prejavovala záujem o politické dianie a spoločenskú situáciu ako doma, tak aj v zahraničí. Práve preto som sa ihneď chopila príležitosti byť súčasťou nášho školského parlamentu a môcť tak ovplyvňovať chod a smerovanie našej školy. Taktiež som aktívnou členkou školskej redakčnej rady, ktorá mi dáva možnosť robiť rozhovory s veľkým množstvom úspešných ľudí, ktorí sa angažujú vo verejnom živote. Vo svojom voľnom čase sa najradšej venujem športu, počúvaniu true-crime podcastov a rozvíjaniu svojich jazykových zručnostií. A ako si predstavujem svoju ideálnu budúcnosť? Predovšetkým by som si priala stať sa šťastnou, úspešnou a odvážnou ženou, ktorá svojou prácou dokáže meniť životy ľudí okolo seba k lepšiemu a nikdy neprestáva bojovať za správnu vec. Práve preto sa v živote riadim frázou: "Everything you want is on the other side of fear." – Jack Canfield

ONDREJ IGNÁC

Stredná odborná škola drevárska Vranov nad Topľou
Študujem odbor mechanik počítačových sietí. Tento odbor som si vybral, pretože si uvedomujem, že naša zem sa neustále digitalizuje a mení. Z toho dôvodu si myslím, že je veľké + vyznať sa v digitálnej a výpočtovej technike. Tento odbor ma napĺňa a baví. No v budúcnosti sa vidím skôr vo sfére učiteľstva a psychológie. Zároveň ma nesmierne fascinuje biológia a psychológia. Obľubujem čítanie kníh. Svoj voľný čas trávim vo svojej izbe s dobrou knihou. Popri čítaniu píšem svoju vlastnú knihu na ktorej pracujem už takmer pol roka. Taktiež sa venujem pár rokov recitácii. Zúčastňujem sa na akciách, kde tieto skúsenosti prezentujem. Minulý rok som sa zúčastnil Dňa remesiel na našej strednej škole ako moderátor. No ale aby sa nepovedalo, že som introvert pohltený knihami, rád si zahrám futbal a stolný tenis. Pred časom, keď som bol na „kurze“ pre fotografov ma začalo zaujímať aj to. Venujem sa tomu len príležitostne. No nevenujem sa len fotoaparátu, ale aj kamere. Ta ma baví o trochu viac. Prichcel som si spoznávať nových ľudí. Vítam nové priateľstva. Som vždy otvorený novým výzvam a úlohám. To bolo zväčša aj dôvodom môjho hlásenia sa do SP PSK. Som presvedčený o tom, že pôsobenie v SP PSK mi dokáže pomôcť rozšíriť svoje horizonty, ktoré by som potom mohol v budúcnosti zveľaďovať a uplatňovať. Verím, že v živote neexistujú prekážky, lež výzvy. Mojím stálym mottom je „ dostal si pero a papier, čo tam napíšeš, to už je na tebe“ .

ADRIANA ŽELEZNÍKOVÁ

Stredná odborná škola pedagogická Prešov
Pochádzam z menšej dedinky pri Prešove. Som žiačkou prvého ročníka na Strednej odbornej škole Pedagogickej v Prešove. Keďže som prváčka, nemám veľa skúseností so školským parlamentom našej školy, no už na základnej som bola členkou a predsedkyňou školského parlamentu. Som veľmi rada, že som sa stala členkou SP PSK keďže patrím medzi komunikatívnych, spoločenských a družných ľudí. Byť súčasťou parlamentu pre mna bude určite výzva, no nesmierne sa na to teším, keďže už vrámci ŠP ma bavilo pomáhať spolužiakom, riešiť problémy, organizovať dôložité schôdzky a pod. Vo voľnom čase sa venujem prevažne tancu, florbalu a celkovo športom, veľa cestujem keďže je to pre mna veľká záľuba a tak isto aj čítanie a štúdium a popri tom som sa zapojila aj do DofE.

TEODOR ALEX LOPOTA

Spojená škola Ľudmily Podjavorínskej Prešov
Som študentom prvého ročníka na Spojenej škole Ľudmily Podjavorínskej v Prešove. Obľubujem ručnú prácu a práve preto som si vybral túto školu. Hudba má pre mňa veľký význam. Svoj voľný čas trávim hraním na gitare. Veľmi ma to napĺňa a pracujem na tom, aby som sa naďalej zlepšoval v tom, čo ma baví. Mám rád veci pod kontrolou a poriadok. Ďalšou dôležitou súčasťou môjho života sú autá, ktoré pre mňa znamenajú možno oveľa viac, než pre niekoho iného. Samozrejme, že nemôžem zabudnúť na turistiku. Turistika ma neskutočne baví pretože sa cítim byť voľný. Rád si však aj oddýchnem a prečítam si knihu. Mám dobré komunikačné schopnosti a nemám problém sa s niekým hocikedy porozprávať. Rodina a kamaráti sú pre mňa dôležití a rád im venujem môj čas. Do SP PSK som sa prihlásil, lebo chcem študentom spríjemniť čas strávený v škole a kvalitu ich psychického zdravia.

LEA NOVOROĽNÍKOVÁ

Bilingválne gymnázium Poprad
Už od útleho detstva som prejavovala záujem o politické dianie a spoločenskú situáciu na Slovensku a neskôr aj v zahraničí. Práve preto som sa ihneď chopila príležitosti byť súčasťou nášho školského parlamentu , po pár týždňoch mojej účasti v školskom parlamente som sa stala podpredsedkyňou a o pol roka neskôr predsedkyňou. V našom školskom parlamente sa snažím presadzovať názory, ktoré podajú rozvíjať našu školu a posúvať ju vpred. Nikdy som sa nebála prejavovať svoj názor a bojovať pre správnu vec. Vo svojom voľnom čase sa najradšej venujem počúvaniu true-crime podcastov a športu. V budúcnosti by som sa chcela živiť prácou, ktorá ovplyvňuje životy ľudí v dobrom zmysle slova.

ONDREJ HRICUTA

Stredná odborná škola Alexandra Dubčeka Vranov nad Topľou
Moje koníčky su adrenalínové zážitky a rýchle jazdy. Do SP PSK som sa prihlásil lebo rád skúšam nové veci a vyskúšal som kandidovať, že ak sa to podarí, tak sa podarí.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK