fbpx

ALEXANDRA ŠPAKOVÁ

SOŠ hotelová, Horný Smokovec
Volám sa Alex a som v štvrtom ročníku hotelovej akadémie. Som predsedníčkou ŽŠR, členkou školskej rady a tiež členkou ŽPV. Aktívne dobrovoľničím, zúčastňujem sa Erasmus+ projektov a rada skúšam nové veci. Milujem čítanie i písanie. Moderujem besedy so slovenskými spisovateľmi na IG účte @zachran_knihu a mám aj vlastný bookstagram @alex_by_books , kde však nestíham byť až tak aktívna. Píšem recenzie a aj články pre RMPK. Dobrovoľničím. Som kreatívna a rada napr. háčkujem čelenky či maľujem plátenné tašky. Som zbláznená do cestovania, adrenalínu, prírody, Marvelu… Nepohŕdnem jazde na motorke či aute. Moje obľúbené raňajky sú čerstvý rožok s originál nutelou a banánom (to len keby ste ma niekedy chceli potešiť). A ak by ste chceli poradiť ohľadom kníh, erasmu alebo sa len tak porozprávať, kľudne napíšte. - Všetky miesta sú skvelé, záleží len na tom, akými očami sa na ne dívate.

JAKUB KOČIŠ

SPŠ elektrotechnická, Prešov
Mám 17 rokov a som študentom 2. ročníka Strednej priemyselnej školy v Prešove, kde zastávam pozíciu podpredsedu ŽŠR. Som aj aktívnym členom celoslovenskej organizácie PreStredoškolákov (PreS). V tejto organizácií pôsobím v tíme PreSko o piatej, kde sa venujeme tvorbe workshopov a diskusií na rôzne témy ktoré sú aktuálne a týkajú sa primárne stredoškolákov. Taktiež som znovu zakladajúci člen Mestského mládežníckeho parlamentu Prešova(MP2). Snažíme sa oživiť život mladých ľudí v Prešove, ale tento projekt je ešte len v prípravnom procese. Medzi moje záľuby patrí folklór, keďže tancujem vo FS ŠARIŠAN, ale aj poľovníctvo a príroda a nakoniec mládežnícka politika a politika ako taká. Do SP PSK som sa prihlásil preto lebo chcem zveľaďovať školstvo nie len na našej škole ale ja na školách v celom PSK. V SP PSK môžem byť prínosom pre moje skúsenosti v iných organizáciách a ochotou pomáhať, zveľaďovať a vzdelávať.

LÍVIA MLČOCHOVÁ

Súkromná spojená škola, Poprad
Som 17-ročná študentka tretieho ročníka na anglickom bilingválnom gymnáziu v Poprade. Vďaka mojej introvertnej povahe svoj voľný čas trávim hlavne v mojej izbe, kde mi spoločnosť robia knihy a teplý čaj. Popri čítaní príbehov rada píšem svoje vlastné. Okrem vysedávania v posteli sa už niekoľko rokov aktívne venujem jazde na koni. Hoci obľubujem samotu, spoznávaniu nových ľudí sa nebránim. Každá živá (či dokonca neživá) duša nás dokáže niečo naučiť a čo i len o kúsok zmeniť náš pohľad na svet. Práve predstava nových skúseností, vedomostí a kontaktov bola pre mňa hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla prihlásiť do SP PSK. Milujem psychológiu a rada snívam o veciach možných, či nemožných. A kde by som chcela stáť v budúcnosti? Pevne verím, že to dotiahnem do laboratória s pekným výhľadom, kde budem mať možnosť objavovať tajomstvá nášho sveta. “This is my letter to the world that never wrote to me” -E.D.

RÓBERT MÉSZÁROS

SPŠ stavebná, Prešov
Mám 16 rokov a navštevujem 1. ročník Strednej priemyselnej školy stavebnej v Prešove. Baví ma kresliť, hrám na rôzne hudobné nástroje, vo svojom voľnom čase rád čítam knihy a počúvam hudbu. Aktívne sa zapájam do života na škole, som členom žiackej školskej rady, s ktorou organizujeme množstvo zaujímavých akcií. Som kreatívny, čo využívam pri organizovaní rôznych podujatí. Rád mením veci k lepšiemu, preto som neváhal a prijal výzvu prihlásiť sa do SP PSK. Potešilo by ma, keby som ako člen SP PSK mohol pomáhať zlepšovať život študentom v našom kraji. Som tiež komunikatívny, preto ma láka spoznávať nových ľudí, stretnúť sa s inými názormi, vzájomne sa konfrontovať a získavať nové pohľady na riešenie problémov. Rád doťahujem veci do konca a teší ma, keď sa to podarí. Moje motto je: „Work hard at work worth doing.“

ZUZANA TALIANOVÁ

SOŠ pedagogická, Prešov
Pochádzam z jednej malej dedinky blízko Prešova. Navštevujem Strednú odbornú školu pedagogickú v Prešove. Na našej škole som členkou Rady školy a momentálne aj dobrovoľníčkou v Žiackej školskej rade. Byť súčasťou ŽŠR a spoluorganizovať rôzne akcie ma napĺňa. Možnosť vidieť nadšené tváre spolužiakov je na nezaplatenie. Kandidovať do SP PSK som sa rozhodla z toho dôvodu, pretože rada naberám nové skúsenosti, spoznávam nových ľudí a byť súčasťou tohto parlamentu bola pre mňa výzva. Vo voľnom čase sa venujem hre na klavíri a gitare, spievam, som tanečníčkou vo Folklórnom súbore Šarišan, rada čítam knihy a obľubujem aj turistiku. Jedným z mojich obľúbených citátov je: ,,Budúcnosť náleží tým, ktorí veria v krásu svojich snov.”- Eleanor Roosevelt.

VILIAM DOMINIK ĎURAŠ

Gymnázium sv. Moniky, Prešov
Mám 17 rokov, a žijem pri meste Prešov. Som študent v bilingválnej sekcii, a vo voľnom čase sa naplno venujem mládežníckej politike a jej štúdiu. Taktiež mojimi veľkými záľubámi sú hranie na husliach, cyklistika či pečenie. Taktiež nikdy neodolám dobrej knižke. Som veľkým fanúšikom Winstona Churchilla. Mojim cieľom v živote je aktívne sa venovať v politike a v medzinárodných vzťahoch. Do SP PSK som sa prihlásil preto, aby som náš kraj mohol posúvať ďalej v tejto oblasti. Mojim cieľom je rozvíjanie mládežníckych organizácií a parlamentov, a taktiež väčšia komunikácia so štátom a jeho orgánmi. A moje motto? „Nikdy sa nevzdávajte - nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v ničom veľkom alebo malom, dôležitom alebo malichernom- nikdy sa nevzdávajte, len ak ide o presvedčenia o cti a rozume..“ — Winston Churchill

ALEXANDRA MACEKOVÁ

Spojená škola Juraja Henischa Bardejov
Mám 16 rokov a som študentkou 2.ročníka gymnázia Spojenej školy Juraja Henischa v Bardejove. Predsedníčkou žiackej školskej rady som bola zvolená vďaka môjmu vystupovaniu a takzvanej zhovorčivosti. Rada nadobúdam nové skúsenosti, takže prihlásenie sa do SP PSK bola pre mňa jasná voľba. V budúcnosti by som sa rada naďalej venovala tomuto odvetviu, aby som možno aj ja prispela k čo najlepšej reformácii školstva. Medzi moje záľuby patrí turistika, šport, čas strávený s rodinou a priateľmi, spev, folklór alebo oddych pri dobrej knihe či filme. V živote sa riadim mojím obľúbeným mottom, ktoré ma postavilo, nie raz, opäť na nohy: ,, Ži tak, aby si bol hrdý na seba predovšetkým ty!“

OLIVER MYTNIK

Súkromná spojená škola, Poprad
Mám 16 rokov a bývam v Poprade. Som žiakom druhého ročníka na Súkromnom bilingválnom gymnáziu v Poprade, kde som aj podpredseda našej školskej rady. Medzi moje záľuby patrí pobyt v prírode (hlavne na rybách), rád počúvam jazz a pozerám snooker. Do SP PSK som sa prihlásil preto, aby som svojimi návrhmi mohol pomôcť spríjemniť prostredie žiakov v školách, zlepšiť spoluprácu medzi školskými radami v našom kraji a zároveň spoznať veľa dobrých ľudí, ktorý chcú zlepšiť naše prostredie.

SÁRA ŠARIŠSKÁ

Škola umeleckého priemyslu, Prešov
Mám 16 rokov a som študentkou Školy Umeleckého Priemyslu v Prešove. Venujem sa väčšinu môjho voľného času spevu, gitare a ukulele a taktiež priateľskej pomoci mojím kamarátom, keďže častokrát sa ľudia z môjho okolia na mňa obracajú s rôznymi problémami. Som priateľská, rada zabávam ľudí a čo sa týka všestrannosti, je to akýmsi základom mojej osobnosti. Do SP PSK som sa rozhodla ísť preto, lebo rada by som pozdvihla hlasy žiakov a ich nápady a taktiež verím, že môžem spolu s ostatnými vytvoriť úžasný tím šikovných ľudí, ktorý radi obohatia seba a svoje okolie o mnoho vedomostí a inovácií.

MARTIN CUPER

Spojená škola Svidník
Mám 16 rokov. Pochádzam z Vyšného Orlíka, navštevujem 1. ročník na Spojenej škole vo Svidníku, odbor obchodná akadémia. Medzi moje záľuby patrí šport, konkrétne hokej a florbal, turistika, rád trávim čas aj s priateľmi. Rád pracujem v kolektíve. Moje motto je „kto chce, spôsob si nájde“.

MATEJ SOROČIN

Obchodná akadémia, Humenné
Mám 16 rokov. Navštevujem Obchodnú akadémiu v Humennom a v ŽŠR som predsedom. Okrem toho sa venujem hlavne futbalu a cvičeniu. Do SP PSK som sa prihlásil, lebo mám dobré organizačné schopnosti, som zodpovedný a rád spoznávam nových ľudí.

REBECCA DZURJOVÁ

Gymnázium Stropkov
Mám 17 rokov. Som študentkou Gymnázia v Stropkove. Svojou aktívnou účasťou sa podieľam na stretnutiach ŽŠR. Do SP PSK som sa prihlásila, pretože verím že to obohatí moje zručnosti a naberiem kopec nových skúseností. Vo svojom voľnom čase sa venujem volejbalu, pozeraniu seriálov a mojím najbližším. V budúcnosti by som sa chcela venovať oblasti psychológie a práce s ľuďmi. V živote sa riadim mottom : Buď najlepšou verziou samej seba.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK