fbpx

Staň sa členom SP PSK (Prihláška)


Si aktívny? Chceš napredovať a učiť sa nové veci? Zastupuj názory mladých počas dvojročného funkčného obdobia. To ako na to, ťa radi naučíme. Stačí chcieť.

🦸 Staň sa členom Stredoškolského parlamentu PSK a:
– zastupuj záujmy mladých na stretnutiach so županom PSK a Odborom školstva PSK,
– realizuj vlastný projekt a zlepši tak situáciu školských parlamentov na školách,
– vylepšíš si svoje zručnosti v témach ako kritické myslenie, argumentácia, prezentačné zručnosti, komunikácia, tímová spolupráca, advokácia, propagácia a pod.,
– naučíš sa ako byť aktívny na škole a v kraji v ktorom žiješ,
– spoznáš ďalších zaujímavých študentov, ktorý sú rovnako akční ako ty,
– získaš certifikát, ktorý ti pomôže na výšku.

👉 Čo robí SP PSK?
→ SP PSK sieťuje školské parlamenty stredných škôl z celého PSK a reprezentuje žiakov stredných škôl vo vzťahu k predsedovi PSK a Zastupiteľstvu PSK (napr. na pravidelných stretnutiach s Predsedom PSK - tzv. "Raňajky so županom"). Stredoškolský parlament PSK funguje pod koordináciou RMPK.

👉 Vzdelávačky pre členov SP PSK
→ Pre zvolených členov SP PSK máme pripravený dlhodobý vzdelávací program imProve --> "Improve and prove" --> na rozvoj a zlepšenie mäkkých zručností tzv. soft skills, ktoré určite zúžitkuješ pri tvojom budúcom povolaní. Pre členov SP PSK máme pripravenú aj zážitkovú imProve víkendovku - pobyt v Tatrách.

👉 Koho hľadáme?
Hľadáme 13 zástupcov školských parlamentov (ideálne) z každého okresu Prešovského kraja, ktorí navštevujú 1. alebo 2. ročník strednej školy (prípadne 3. ročník v rámci päťročnej školy) a sú zapálení pre zmenu vo svojom školskom parlamente, na svojej škole, alebo vo svojom okolí. Za školu sa môžu prihlásiť max. 2 kandidáti.

👉 Ako často?
Stretnutia SP PSK spolu so vzdelávacími workshopmi prebiehajú raz cca za 2 mesiace od cca 08:30 - 13:30 (potvrdenia o účasti do školy vám vždy vystavíme). Sú vedené formou neformálneho vzdelávania - nebudeš sa nudiť. Po absolvovaní min. 80% stretnutí, na konci programu získaš certifikát.

Pre každého člena SP PSK je pripravený aj individuálny mentoring.

👉 Čo to stojí?
Vzdelávania sú ZADARMO. Čo od teba vyžadujeme je len, aby si si našiel čas cca raz za 2 mesiace do novembra 2025.

🕙 Prihlás sa do utorka 21.11.2023: PRIHLÁŠKA

Voľby členov SP PSK prebiehajú na Konferencii pre členov školských parlamentov, ktorá sa koná 23.11.2023 na Úrade PSK, v Prešove. Volia vás práve zástupcovia jednotlivých školských parlamentov z celého Prešovského kraja, ktorí sa zúčastnia konferencie. Účasť kandidátov do SP PSK na konferencii je preto viac než vítaná.

Ak máš otázky ohľadne Stredoškolského parlamentu PSK, kontaktuj jeho koordinátorku: Sofia Michňáková, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , 0944 219 232

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK