fbpx

Školenia a iné podujatia


Vzdelávanie: Ako na prácu s (intelektovo) nadanou mládežou a poruchy správania

Ako identifikovať nadanie u detí a mladých ľudí? Ako ich správne podporovať? A aké sú mýty a rizikové faktory spojené s intelektovým nadaním? Lektor vás počas workshopu prevedie základnými modelmi nadania, ukáže vám konkrétne aktivity na podporu intelektového nadania a tiež odhalí pravdy a mýty o nadaných deťoch. Zameriame sa aj na dvojitú výnimočnosť, teda nadanie spojené s poruchami správania, ADHD alebo poruchami učenia. Príďte na workshop, ktorý vám pomôže lepšie pochopiť a efektívne pracovať s intelektovo nadanými mladými ľuďmi.

Školenie je vhodné pre pracovníkov s mládežou a pedagógov.

Termín školenia:
👉 18.6.2024 (utorok), v priestoroch RMPK, Vajanského 17, Prešov.
👉 Možnosť prihlásiť sa je do piatku 14.6.2024
👉 Školenie bude prebiehať v čas od 13:00 do 16:00 hod.

Limit účastníkov školenia: 15

O lektorovi: PaedDr. Ľuboš Lukáč, PhD. je učiteľ, školský špeciálny pedagóg a školský logopéd, ktorý sa venuje najmä intelektuálne nadaným deťom. Je zakladateľom celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným v našej škole. Okrem toho sa podieľa na rôznych projektoch pre deti a mládež, ako napríklad Klub nadaných detí alebo Logická olympiáda.

Školenie je bezplatné.

Prihláška: NA TOMTO LINKU

Kontaktná osoba: Eva Švecová /komunikačná koordinátorka RMPK/, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0911 092 263

Pozvánka na Letnú školu zručností 2024

Nebaví ťa len tak sedieť celé leto doma? Chceš využiť časť letných prázdnin naplno a vykročiť do nového školského roka plný vedomostí, skúseností a zážitkov? Ak áno, príď k nám na Letnú školu zručností!

Čakajú ťa workshopy so skvelými lektormi, počas ktorých získaš zručnosti ako efektívne komunikovať, kriticky myslieť, či ako prezentovať a nemať pri tom trému alebo ako napísať dobrý životopis a úspešne prejsť pohovorom. Okrem toho zažiješ aj množstvo zábavy počas teambuildingových aktivít a večerného programu.

Letná škola je určená žiakom stredných škôl z Prešovského kraja, vo veku od cca 15 - 19 rokov, ideálne pre tých, ktorí ešte nemali veľa skúsenosti s neformálnym vzdelávaním, keďže workshopy poskytnú základné poznatky v daných témach.

Letná škola je bezplatná. Účastníkom je zabezpečené ubytovanie, strava a občerstvenie počas celého pobytu. Pre záväzné prihlásenie sa je potrebné uhradiť zálohu 30 €, ktorá sa účastníkovi vráti po ukončení pobytu. Ak sa účastník nedostaví na pobyt a nenájde za seba náhradu, záloha mu nebude vrátená.

👉 Ako zaplatiť vratnú zálohu? Vyplňte prihlášku, pošlite 30 € prevodom na účet: SK69 1100 0000 0029 2884 0057. Do poznámky pre prijímateľa uveďte: Letná škola a meno účastníka. Takto je vaše miesto na letnej škole definitívne potvrdené

🏠 Ubytovanie: Škola v prírode Detský raj, Tatranská Lesná. Ubytovanie je zabezpečené v komfortných dvojlôžkových alebo trojlôžkových izbách. Viac tu: http://rajvprirode.sk/

🍕Strava: plná penzia (raňajky, obed, večera a občerstvenie počas celého pobytu)

Hostia: Mená potvrdených hostí a témy workshopov uverejníme čoskoro.

PRIHLÁSENIE: NA TOMTO LINKU

TÍMOVKA PRE ŠKOLSKÝ PARLAMENT

Jednodňový teambuilding pre váš školský parlament

Chcete posilniť fungovanie vášho školského parlamentu? Alebo skôr zlepšiť tímovú spoluprácu a komunikáciu? Poďte s nami zažiť tímovku! Prostredníctvom neformálnych aktivít a hier lepšie spoznáte členov vášho školského parlamentu. Zistíte, aké silné a slabé stránky má váš školský parlament, čo môžete v rámci školského parlamentu zlepšiť a aké sú vaše spoločné hodnoty. Okrem toho si vyskúšate ako efektívne komunikovať a spolupracovať v tíme.

🗓️ Termín: počas školského roka

🕣 Čas: 4 hodiny

👥 Počet účastníkov: 7 — 15 účastníkov

🏠 Miesto: Sídlo RMPK, Vajanského 17, 080 01 Prešov

📌 Cena: 4 €/osoba

📨 Ak máte záujem zažiť s nami tímovku, napíšte nám na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

TÍMOVKA PRE PRVÁKOV

Jednodňový teambuilding pre vašu triedu

Chcete sa lepšie spoznať a posilniť vzťahy vo vašej triede? Poďte s nami zažiť deň plný tímových aktivít, zoznamovačiek a spoločných hier na spoznanie sa a utuženie vzťahov. Teambuilding pre prvákov je skvelým nástrojom na zlepšenie triedneho kolektívu, odhodenie počiatočných predsudkov a obáv nových študentov a vybudovanie dobrých vzťahov v triede už od začiatku.

🗓️ Termín: počas školského roka

🕣 Čas: 4 hodiny

👥 Počet účastníkov: podľa počtu žiakov v triede

🏠 Miesto: Sídlo RMPK, Vajanského 17, 080 01 Prešov

📌 Cena: 4 €/osoba

📨 Ak má vaša trieda záujem zažiť s nami tímovku, napíšte nám na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

PRIPRAVUJEME

Počas roka 2024 pre vás pripravujeme:

Letnú školu pre žiakov stredných škôl
🗓️ 15. - 18.8. 2024

Odborné semináre pre členov školských parlamentov základný a nadstavbový mobul
🗓️ 30.9. - 1.10. Základný modul Prešov
🗓️ 3. - 4.10 Nadstavbový modul Prešov
🗓️ 7. - 8.10 Základný modul Spišská Belá
🗓️ 10. - 11.10. Základný modul Humenné

Konferenciu pre členov a koordinátorov školských parlamentov
🗓️ 21.11.2024

Workshopy pre pracovníkov s mládežou "Ako na..."
🗓️ Predpokladané termíny školenia: máj, október, december. Termíny upresníme počas roka.

Tieto podujatia sú podporené z dotácií Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK