fbpx

MICHAELA KIŠŠOVÁ

Som energická východniarka, ktorá miluje smiech, dobrú kávu, ľudí a prírodu. Bývam v krásnej doline obkolesenej Nízkymi Tatrami a Veľkou Fatrou - v Banskej Bystrici a pracujem pre organizáciu Úsmev ako dar. Okrem úsmevu sa však v Úsmeve venujem aj koordinácii dobrovoľníkov, programov pre deti a mládež z Centier pre deti a rodinu (bývalé detské domovy), marketingu/PR a príprave eventov. V tejto širokej škále činností mám priestor stále rásť a rozširovať si tak obzory - a to ma fakt baví! V SP PSK som bola členka od roku 2017-2019. Zapálilo to vo mne srdce pre mladých, a preto som poctená, že ma RMPK oslovilo do tohto mentorského programu. Verím, že všetci sa vieme navzájom inšpirovať, len to treba v sebe objaviť. Teším sa na toto objavovanie!

MARTIN VRÁBEĽ

Mám vyštudované magisterské štúdium v odbore Psychológia na Univerzite Komenského v Bratislave. Práca s ľuďmi je môj denný chlieb od vysokej školy. Mal som doposiaľ možnosť pracovať s rôznymi typmi ľudí od talentovaných študentov stredných a vysokých škôl, mladých dospelých v domovoch na pol ceste, trestancov, zamestnancov firiem a neziskového sektora až po bežných ľudí. Sprevádzam a pomáham ľuďom žiť autentickejší a slobodnejší život, v pracovnej sfére s kvalitou projektov. Venujem sa poradenstvu v témach zvládania stresu a úzkostí, depresií, autoimunitných chorôb, zdravého životného štýlu, závislostí. Mám za sebou viac než 500 rozhovorov. Som tiež vyškolený lektor/tréner/školiteľ vo vzdelávaní dospelých a zážitkovej pedagogike s viac než 5r skúsenosťou. Vo voľnom čase zas rád vypnem pri športe, dobrej knihe či filme a stretávaní sa s priateľmi. Rád tiež skúšam nové.

MARIANNA POTANOVIČOVÁ

Vyštudovala som medzinárodné vzťahy – Európske štúdiá v Banskej Bystrici. V RMPK pôsobím od roku 2013, pričom predsedníčkou som od roku 2017. V Rade sa venujem rozvoju organizácie, projektovému manažmentu, som lektorkou neformálneho vzdelávania so špecializáciou na témy participácie mladých, žiacke školské rady, rozvoj soft skills a kritického myslenia. Taktiež externe spolupracujem s Iuventou – Slovenským inštitútom mládeže, kde som v rámci Erasmus+ projektov súčasťou poolu koučov. Popri tom sa v Bardejove aktívne venujem rozvoju miestnej komunity a občianskej spoločnosti, som členkou komisie kultúry Mesta Bardejov a správnej rady miestnej Komunitnej nadácie. Baví ma marketing, propagácia, tvorba grafík a svoje skúsenosti v týchto témach zúročujem v občianskom združení Bystriny, kde okrem spravovania social media, píšem príbehy o inšpiratívnych ľuďoch, ktorí menia Slovensko k lepšiemu. Ak poznáte svetový formát prezentácií PechaKucha Night, tak tú koordinujem v prešovskom Wave, kde aktívne vyhľadávam zaujímavé projekty a ľudí z okolia Prešova.

JAKUB SZEPESGYORKY

Som pracovník s mládežou a cestovateľ. V RCM Košice sa venujem podpore školských parlamentov, vysielaniu mladých ľudí na zahraničné vzdelávacie pobyty a taktiež tomu, aby zahraniční mladí ľudia cestovali na Slovensko. Okrem toho sa venujem dobrovoľníctvu v oblasti podpory mestskej cyklodopravy, a zachraňovaniu starobylého ovocného sadu na konci Slovenska. Precestoval som skoro celú Európu a aj napriek tomu som sa rozhodol žiť na východnom Slovensku.

HELENA ZADŽOROVÁ

Dlhodobo sa venujem mladým ľuďom. V roku 2011 sme spolu s ďalšími mladými otvorili klub pre mladých Face club v Spišskej Belej. Klub doteraz funguje vďaka mladým dobrovoľníkom, ktorí sú ochotní byť tam pre druhých. Mojou úlohou je byť s nimi keď to potrebujú. Okrem toho sa venujem zážitkovému a neformálnemu vzdelávaniu mladých ľudí. Podieľala som sa na tvorbe zážitkových programov a larpov pre mladých. Baví ma robiť veci tak, aby bavili aj druhých, ale zároveň mali pridanú hodnotu. Neformálne a zážitkové vzdelávanie je na to skvelým nástrojom. Tiež sa venujem sprevádzaniu mladých a to prostredníctvom koučingu alebo mentoringu, podľa toho čo je v danej situácii vhodnejšie.

JÁN SMATANA

Vyštudoval som odbor umelá inteligencia na TUKE. Svoju prácu s ľuďmi sa snažím dopĺňať aj o technické zložky. Pôsobím ako lektor, metodik, projektový manažér. Som členom viacerých expertných a pracovných skupín venujúcich sa témam neformálneho vzdelávania a práci s mládežou. V roku 2013 som bol vyškolený ako školiteľ vzdelávacích aktivít pre problematiku nenávistného vyjadrovania a od vtedy sa zameriavam hlavne na témy ako kritické myslenie, bezpečne online, soft skills a projektový manažment. Externe spolupracujem s viacerými organizáciami a inštitúciami v rámci celého Slovenska.

SLAVOMÍR GREGORÍK

Vyštudoval som odbor politológia na Masarykovej univerzite v Brne. Aktuálne pracujem ako zahraničný tajomník KDH a taktiež podpredseda KDMS. Som absolventom Kolégia Antona Neuwirtha a taktiež členom Spoločenstva Ladislava Hanusa.

PAVOL LACKO

Som novinár a analytik. Pochádzam z Rozňavy, no aktuálne žijem v Bratislave. Vyštudoval som politológiu na Free University Berin. Aktuálne píšem napríklad pre magazín občianskeho združenia Bystriny. Pomáhal som rozvíjať ocenenie Biela vrana. Som knihožrút, ktorý rád chodieva pešo.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK