fbpx

Konferencia príležitostí 2024


6. júna 2024 sa v M Aréne v Prešove uskutočnila Konferencia príležitostí. Išlo o projekt členov Stredoškolského parlamentu PSK, ktorý bol realizovaný v spolupráci s nami, Radou mládeže Prešovského kraja.

Cieľom konferencie bolo zvýšiť informovanosť žiakov stredných škôl o ich právach na škole, ale aj informovať o možnostiach zapojiť sa do rôznych mimoškolských aktivít, ktoré im pomôžu v rámci ich osobnostného rozvoja.

Konferenciu slávnostne otváral zástupca PSK Juraj Kredátus, vedúci oddelenia metodiky, mládeže a športu. Stretnutia sa zúčastnila aj zástupkyňa PSK zodpovedná za oblasť mládeže Slávka Olejníková.

Počas konferencie si účastníci vypočuli inšpiratívne prezentácie, diskusiu a workshopy. Konkrétne:

👉 Workshop organizácie Youthwatch: Ako nevyhorieť pri množstve príležitostí

👉 Predstavenie mládežníckych organizácií v kraji (Študentská rada stredných škôl, Aliancia stredoškolákov, Mestské stredoškolské zastupiteľstvo Prešov, Mestský mládežnícky parlament Mladý Bardejov, Nexteria)

👉 Panelová diskusia vedená členom Stredoškolského parlamentu PSK na tému: Ako využiť príležitosť

👉 Predstavenie aktivít školských parlamentov v Prešovskom kraji (SOŠ stavebná Prešov, SOŠ Pedagogická Prešov, SOŠ Drevárska Vranov n. Topľou, Gymnázium L. Stockela, Bardejov)

👉 Workshop členov Stredoškolského parlamentu PSK: Time Management

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Autor fotografií: Jakub Dobranský

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK