Siedmy ročník komunitného festivalu sa tento rok dočká viacerých zmien. Donedávna sa odohrával na sídlisku Šváby, no tento rok sa organizátori rozhodli pre rozšírenie na ďalšie z prešovských sídlisk. Dejiskom podujatia Prešov v akcii sa počas víkendu 17. -18. augusta 2019 stane areál ZŠ Mirka Nešpora na Sídlisku III.

Amatérske športové turnaje vo viacerých disciplínach tvoria opäť gro festivalu. V sobotu je možnosť súťažiť vo futbale, volejbale a v tenise - dvojhre. Nedeľa bude patriť streetballu a tenisovým štvorhrám. Registrácia je otvorená do naplnenia kapacít a pre víťazov sú pripravené zaujímavé ceny. Novinkou je, že zašportovať si bude možné aj mimo oficiálnych turnajov, napr. počas ukážkového tenisového tréningu pre deti alebo na workshope crossmintonu (speed bedmintonu).

Návštevníci si môžu popri turnajoch užiť pestrý kultúrny program, ktorý zahŕňa rôzne tanečné a gymnastické vystúpenia, mažoretky, live DJ set´s, ukážky bojových umení, prípadne zacvičiť si jogu a zapojiť sa do rôznych workshopov. Na oddych bude pripravená pohodlná Chill-out zóna. Bodkou za vystúpeniami bude v nedeľu tombola s cenami, ktoré naozaj stoja za to.

Pri prípravách programu sa myslelo aj na mladšie ročníky, pre ktoré sú pripravené súťaže, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, metalické tetovania, airsoft stánok, ukážky hasičskej techniky, detská nemocnica či tanečný workshop.

Okorenením podujatia bude množstvo nafukovacích hradov, maskotov a atrakcií nielen pre deti, ale aj dospelých. V ponuke bude napríklad bubble a bungee futbal, kalčeto aj sumo aréna. Zvedavých návštevníkov môže zaujať Escape room s Erasmus + či stánky viacerých neziskových organizácii.

Na záver podujatia sa presunieme do Lanového centra – Outdoor park, kde si v príjemnom prostredí pri Toryse môžu diváci užiť koncerty 4 prešovských kapiel – TomFrom, Reakcia, ľudová hudba Čardáš a výborný Edo Klena & Klenoty. Po koncertoch je pripravená mystická ohňová šou.

Podujatie organizuje skupina dobrovoľníkov z neformálnej skupiny Prešov v akcii v spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraja a OZ Profitennis Academy. Projekt sa uskutoční vďaka podpore Fondu Karpatskej vandrovky Karpatskej nadácie a podporený je z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja a z dotácie mesta Prešov. Podujatie sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov, Andrey Turčanovej.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK