Október patrí v Rade mládeže Prešovského kraja k tým najvyťaženejším mesiacom. Inak tomu nebolo ani v roku 2019. Lektori RMPK si pripravili pre začínajúcich členov žiackych školských rád z Prešovského kraja Odborné semináre, ktoré Rada organizuje už viac než desať rokov.

Odborné semináre pre ŽŠR sú vzdelávacie semináre zamerané na rozvoj a efektívne fungovanie žiackych školských rád na stredných školách. Cieľom je poskytnutie základných informácií a vedomostí o mládežníckej politike, aktuálne zmeny, výzvy a zároveň vzájomnú výmenu skúseností z vlastnej činnosti.

Obsahom jednotlivých seminárov boli zručnosti mladého lídra, participácia žiakov na živote školy, situácia v Prešovskom samosprávnom kraji v oblasti žiackych školských rád ako aj legislatíva a dokumenty potrebné pre správne fungovanie ŽŠR. Lektori sa snažili taktiež ukázať spôsoby skvalitnenia práce členov ŽŠR a tiež ponúknuť účastníkom informácie o možnostiach (finančnej) podpory pre ŽŠR, ktoré sú v súčasnosti dostupné.

Semináre boli realizované formou troch dvojdňových nepobytových stretnutí a to: 08.-09.10. v Prešove, 15.-16.10. v Humennom a napokon 22.-23.10. v Poprade. Vďaka spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom na základe podpísaného memoranda o spolupráci medzi PSK a RMPK boli Odborné semináre pre ŽŠR pre svojich účastníkov zadarmo.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK