Konferencia pre členov a koordinátorov žiackych školských rád (ŽŠR) pôsobiacich v Prešovskom kraji pozýva mladých ľudí naštartovať fungovanie a činnosť žiackych školských rád na stredných školách. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 21. novembra, pripravilo občianske združenie Rada mládeže Prešovského kraja (RMPK) v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom, pod záštitou Predsedu PSK PaedDr. Milana Majerského, PhD. v priestoroch Metodicko-pedagogického centra Prešov.

Pred samotným začatím konferencie sa zástupcovia žiackych školských rád, združení v Stredoškolskom parlamente PSK, osobne stretli s predsedom PSK – Milanom Majerským, aby diskutovali o problémoch a potrebách mládeže v Prešovskom kraji. Na spoločnom stretnutí mladí predstavili svoju činnosť v rokoch 2017/2019, čo im členstvo v SP PSK dalo, ako aj ich plány v budúcnosti. Takéto stretnutie s názvom „Raňajky so županom“ sa aj na základe Memoranda o spolupráci podpísaného v roku 2018 koná pravidelne, čím Prešovský kraj poskytuje mladým ľuďom šancu byť vypočutí a podieľať sa na správe vecí verejných.

Počas konferencie prebehli aj voľby členov Stredoškolského parlamentu PSK (SP PSK) na roky 2019/2021. SP PSK predstavuje sieť ŽŠR stredných škôl z celého PSK. Hlavným cieľom SP PSK je reprezentovať žiakov stredných škôl vo vzťahu k predsedovi PSK a Zastupiteľstvu PSK a prispieť k upevňovaniu spolupráce medzi jednotlivými žiackymi školskými radami stredných škôl v rámci celého kraja.

Členovia žiackych školských rád si počas konferencie vypočuli inšpiratívne príbehy mladých ľudí zamerané na motivovanie aktívneho mladého človeka, na propagáciu Stredoškolského parlamentu PSK, prezentáciu príkladov dobrej praxe a propagáciu činnosti ŽŠR na škole/v kraji a tiež sa naučili využívať moderné online nástroje, ktoré im pomôžu udržať krok s rýchlo sa meniacou dobou. Organizátori využili aj kreatívne prvky a fotografie účastníkov z konferencie je možné na sociálnych sieťach dohľadať pod heslom #zlepsimeto .

Konferencia pre ŽŠR bola aj slávnostným odštartovaním Grantovej schémy pre ŽŠR #zlepšimeto, ktorá predstavuje skvelú príležitosť pre členov ŽŠR získať prostriedky a zároveň sa naučiť, ako správne napísať projekt, starať sa o financie ako aj kreatívne pretaviť nápady do reálnej podoby. Grantová schéma vznikla vďaka na základe Memoranda o spolupráci medzi PSK a RMPK a predstavuje jedinečnú možnosť pre rozvoj mládeže v PSK. Všetky potrebné informácie o Grantovej schéme nájdete na webovej stránke www.rmpk.sk

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK